אבטחת מידע בארגון

הגנה על נקודות קצה - EDR

פתרונות אבטחה מנוהלים

הכניסה לרשת הארגונית מתחילה ממשתמש הקצה ובימינו מרבית התקיפות לכיוון ליבת המחשוב מתחילות במשתמש הקצה והאיומים קורים בזמן אמת. כלומר, היכולת לתת מענה ON DEMAND היא קריטית בהגנה על מערכות הליבה של הארגון ולכן חשובה הגנה על נקודות קצה.

כיום, אנו בסינופיה מבינים כי מערכות אנטי וירוס מסורתיות אינן מסוגלות לתת מענה עצמאי למרחב האיומים היות בסיס ההגנה הינו על חתימות שמופצות בדיעבד. לכן, אנו רואים ערך מהותי לתת מענה דו שכבתי כלומר מערכת הגנה מעל אנטי וירוס אשר יודעת לזהות התנהגויות חשודות של המשתמש ולהדוף אותם בזמן אמת.

פלטפורמות ה EDR וכיצד הן פועלות בארגון

שילוב אמצעי אבטחה

פלטפורמות ההגנה על נקודת הקצה המקיפות ביותר משתלבות עם אמצעי אבטחה אחרים כמו יכולות ניהול פגיעות, תיקון ותצורה, וכתוצאה מכך הגנה פרואקטיבית יותר, הנחשבת לרבים כתקן הזהב מעל פתרונות האבטחה האקטיביים של פעם. 

פלטפורמות הגנת נקודות הקצה מספקות מענה מעבר למניעת התקפות תוכנות זדוניות, עם יכולות הגנה על נתונים כמו הצפנת דיסק וקבצים, מניעת אובדן נתונים ואפילו בקרת מכשירים להגנה מקיפה מיטבית על נקודות הקצה.

 

כיצד פועלת הגנת נקודות קצה

ככל שתוכניות ה- (BYOD (Bring Your Own Device מאומצות יותר ויותר על ידי ארגונים, ההגנה על נקודות הקצה מסתגלת לספק הגנה על נקודות קצה ניידות כמו מחשבים ניידים, סמארטפונים ומחשבי לוח, בנוסף לנקודות קצה מסורתיות יותר כמו שרתים ומחשבים שולחניים וזאת על ידי יצירה ואכיפה של כללים עבור נקודות קצה. 

פתרונות ההגנה על נקודות הקצה מסוגלים לזהות נתונים רגישים ולהצפין אותם, או לחסום העתקה או העברה של קבצים מסוימים או נתונים רגישים על סמך סיווג ארגוני.

פתרונות ההגנה כוללים לרוב פונקציות של בקרת גישה לרשת. בעיקרו של דבר, אלה תהליכים ופרוטוקולים שונים המשמשים למניעת גישה בלתי מורשית לרשתות ארגוניות וכמו כן לנתונים רגישים הכלולים ברשת או בנקודות הקצה המחוברות.

ההגנה מבצעת בדרך כלל הערכה לנקודת קצה לפני שמתירים גישה, כגון מערכת ההפעלה, הדפדפן ויישומים אחרים, תוך הבטחת היותם עדכניים ועומדים בתקני אבטחה ארגוניים מוגדרים לפני שניתנה גישה לנקודת קצה (כמו מכשיר נייד). 

בכך, ההגנה של נקודות הקצה מונעת החדרת פגיעויות אבטחה באמצעות מכשירים שאינם עומדים בכללי האבטחה שהוגדרו מראש.

ההגנה בסביבת הארגון מנוהלת באופן מרכזי, דרך שרת ניהול מרכזי, המנהל ומפקח על נקודות הקצה המחוברות לרשת הארגונית. 

בסביבה הצרכנית ניתן להשתמש בפתרונות הגנה אלה לתיאור תוכנות אנטי-וירוס ופתרונות אבטחה אחרים, המנוהלים ומנוטרים בנקודות קצה אינדיבידואליות, מכיוון שבדרך כלל אין צורך במנהל מרכזי.

EDR ומדיניות אבטחה

הגנה על נקודות קצה היא קריטית כאשר אין הגדרת מדיניות אבטחה

רציונל ה-BYOD והשימוש במכשירי אחסון חיצוניים יצרו סביבת אבטחה המשתנה ללא הרף עבור ארגונים מודרניים, עד שכמעט בלתי אפשרי להגדירה.

עם מגוון של נקודות קצה שעלולות להיות מחוברות לרשת ארגונית בכל רגע נתון, נדרשת תפיסה, ראייה ושליטה גדולים יותר.

נקודות קצה הן נקודת כניסה נפוצה לתוכנות זדוניות והתקפות אחרות, מכיוון שהן מספקות נקודת גישה נוחה לפריצת רשתות ולגניבת נתונים רגישים.

ללא הגנה מספקת על נקודות הקצה, קיים פוטנציאל עסקי לאיבוד שליטה על נתונים רגישים ברגע שהם מועתקים למכשיר חיצוני או ברגע שהגישה לרשת מושגת באמצעות נקודת קצה לא מאובטחת.

הגנת נקודות הקצה היא מרכיב מכריע בביטחון ארגוני מודרני, ותהליך המשלים פתרונות אבטחה אחרים כדי לספק הגנה על נתונים שבאופן אחר יכולים להישמט משליטת החברה.

לסיכום

הגנת נקודות קצה משמשת לעיתים קרובות לתיאור פתרונות אבטחה המטפלים בסוגיות אבטחה של נקודות קצה, לטובת הגנה ואבטחה מפני התקפות שונות וזליגת נתונים שלא בכוונה כתוצאה מטעות אנוש.

גרטנר מגדיר פלטפורמת הגנת נקודת קצה (EPP) כ"פתרון הממיר פונקציונליות של אבטחת התקני קצה למוצר יחיד המספק אנטי-וירוס, אנטי-ריגול, חומת אש אישית, בקרת יישומים וסגנונות אחרים של מניעת חדירת יוזרים (למשל, חסימת התנהגות) לפיתרון יחיד ומגובש."

לא ניתן למנוע התקפות ממוקדות ואיומים מתמשכים מתקדמים באמצעות פתרונות אנטי-וירוס בלבד, מה שהופך את הגנת נקודות הקצה למרכיב הכרחי בספקטרום המלא של פתרונות אבטחה המסוגלים לאבטח נתונים עבור העסק שלך.

פתרונות הגנת נקודות הקצה מספקים פתרונות אבטחה מנוהלים באופן מרכזי, המגנים על נקודות קצה כגון שרתים, תחנות עבודה ומכשירים ניידים המתחברים למעשה לרשתות ארגוניות.

התשתית שלך עם הטאצ' שלנו – זה בפשטות, הסיפור של סינופיה טכנולוגיות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן