הבטחת מידע בארגון

התאוששות מאסון

הבטחת מידע בסינופיה

תכנית התאוששות מאסון

הגדרת תכניות לשחזור נתונים וחשיבותן

תוכנית התאוששות מאסון (DRP) היא קבוצה של "פעולות שיש לנקוט לפני ואחרי אסון", והיא נעשית כדי לסייע בהגנה על עסקים באירוע כזה. חברת סינופיה יודעת להוביל את לקוחותיה למצב במקרים של כשלים לוגיים, פיזיים, במקרי חירום או אסון טבע למצב שבו הם ימשיכו בפעילות העסקית עם מינימום השפעה ביחס האיום וזאת בזכות הידע, הניסיון והמתודולוגיה שנבנו לאורך שנים.

השקעה בתכנית התאוששות מאסון - האם משתלם?

עלות מול תועלת

אף על פי שלא תמיד ניתן להימנע מאסונות, הרי שיש תוכנית שתורמת להפחתת הנזק הפוטנציאלי ולהשבת פעולות במהירות.

תוכניות התאוששות מאסון והאמצעים המונעים שהם כוללים חיוניים לעצירת אסונות מלכתחילה. ארגונים לא תמיד יכולים להימנע מאסונות, אך הגדרת תוכנית מסייעת למזער את הנזק האפשרי ולהפעלה מהירה של המערכות הקריטיות.

למעלה מ- 50% מהעסקים אינם יכולים להתמודד עם השבתה ללא נזק כספי משמעותי – כולל פוטנציאל סגירת דלתותיהם.

מה כוללת תכנית התאוששות מאסון

תוכניות התאוששות מאסון כוללות מספר רכיבים. האלמנטים החשובים ביותר כוללים:

  • אמצעי מניעה המפחיתים את הסיכון לאסון שנעשה על ידי אדם
  • אמצעי בילוש שמטרתם לאתר במהירות אירועים לא רצויים
  • אמצעים מתקנים המשחזרים נתונים שאבדו ומאפשרים לחדש תהליכים עסקיים בעקבות אסון

על מנת להשיג יעדים אלה האחראי על הנושא בחברה יצטרך לבצע את הפעולות הבאות:

  • לבצע ניתוח של איומים פוטנציאליים
  • לשמור על מערכות ה- IT במצב אופטימלי
  • לחפש פתרונות חדשניים שיבטיחו המשכיות עסקית והתמקדות באבטחת סייבר.

עדכונים בזמן ובחירה בחומרה ותוכנה חדשניים יותר עשויים לחסוך לארגונים כסף רב בטווח הרחוק. יתר על כן, ניתן לראות שינוי גדול עוד יותר כאשר יותר ויותר ארגונים מאמצים ניהול נתונים מבוסס ענן במקום אחסון ותפעול מקומיים. ציר זה, כחלק מתכנון התאוששות מאסון, יכול למזער את עלות תחזוקת הארכיון ויצירת גיבויים מקיפים.

עלייה בפריון עובדים

תוכנית התאוששות מאסון חייבת לצאת לפועל ע"י האנשים הנכונים ביותר. כאשר מוקצים מראש תפקידים ותחומי אחריות ספציפיים, יעילותם והפרודוקטיביות יגברו.

במקרים מסוימים, תכנית התאוששות מאסון יכולה להיות מיושמת ע"י לפחות שני אנשים המסוגלים להתמודד עם אותה משימה. יתירות זאת יכולה להיות מועילה להפליא בטווח הרחוק. כאשר עובדים מרובים מסוגלים להתמודד עם משימה נתונה, ארגונים יכולים ליהנות משקט נפשי הנוגע לכלל שלמות הרשת. בנוסף, אם מישהו בחופשה או בחופשת מחלה, עדיין יהיה אדם מוסמך בארגון המסוגל להתמודד עם המשימה המתאימה לו.

כמו כן, אותו כלל הכשרה חוצה ארגון חל כאשר עובד עוזב את החברה. אלה הם רק כמה תרחישים שניתן לצפות בהם ולטפל בהם במסגרת אסטרטגיית תכנון אסון.

שימור לקוחות טוב יותר

הלקוחות כיום מצפים לפתרונות לא פחות ממושלמים ואמינים. הם לא סולחים במקרה של כשלים או השבתה. כאשר עסק מסוים אינו יכול לעמוד בציפיותיהם, לקוחות פשוט יעברו לספק שירות אחר.

תכנון התאוששות מאסון מאפשר לעסקים לשמור על איכות שירות גבוהה, ללא קשר לנסיבות. בענפים מסוימים הלקוחות יושפעו מאוד מהשבתה. זה נכון במיוחד עבור ספקי שירותי B2B. תגובת שרשרת יכולה להוביל לכישלון פוטנציאלי של עסקים מרובים ולמוניטין מושפל.

הפחתת הסיכון להפסקת השבתה ואובדן נתונים פירושה שלקוחות הקצה יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי הם יקבלו שירות הולם גם לאחר שביתות אסון. כתוצאה מכך, השקעה בתכנון התאוששות מאסון היא אחד הצרכים בכל הנוגע לשימור לקוחות בר קיימא.

הבנה טובה יותר של מדרגיות

אחד הדברים המרכזיים שנדרש לבצע כאשר מתכננים התאוששות מאסון הוא איתור פתרונות חדשניים. טכנולוגיות כמו אחסון נתונים מבוססי ענן וגיבויים מפשטים את תהליך תחזוקת ארכיון הנתונים, משפרים את האפקטיביות של הגיבויים ומקטינים את עלות ההתאוששות האסון.

תכנון התאוששות מאסון מתחיל במחקר מעמיק והשוואת אפשרויות. עסקים העוסקים בתהליך אסטרטגי כזה יכולים לחשוף במהירות פיתרון לאחסון נתונים הגיוני בהרבה מזה שמשמש כיום וכי ניתן יהיה לצבוט אותו תוך כדי תנועה.

תכנון התאוששות מאסון עשויה לייעל תהליכי IT, לסייע בחיסול חומרה מיותרת ולהפחית את הסיכון לטעות אנוש. במובן מסוים, אתה לא סתם מתכונן להתאושש בעקבות אסון, אתה פועל כדי להפוך את העסק שלך לגמיש יותר ורווחי יותר.

יתרונות התכנית

בדומה לתוכניות ביטוח אחרות, אף לתוכנית התאוששות מאסון יש יתרונות כגון:

  • צמצום זמן "ההחלמה" ועיכובים קריטיים אפשריים בפעילות העסק
  • מניעת אחריות משפטית פוטנציאלית
  • שיפור האבטחה
  • הימנעות מפגיעה אפשרית בקבלת ההחלטות בשנייה האחרונה במהלך אסון

סוגי תוכניות התאוששות מאסון

ישנם סוגים שונים של תוכניות התאוששות מאסון, אך ישנן שלוש אסטרטגיות עיקריות המשמשות לעתים קרובות: אמצעי בילוש, אמצעי תיקון והחשוב מכל אמצעי מניעה.

אמצעי מניעה הם אחד החלקים החשובים ביותר בתכנית להתאוששות מאסון מכיוון שהם משמשים לזיהוי, התייחסות והפחתת סיכונים סביבתיים ואחרים על מנת למנוע מלכתחילה אסון להתרחש. ישנן מספר אסטרטגיות מניעה לתוכניות למניעת נתונים, כולל:

גיבוי נתוני העסק

קלטות גיבוי מגנטיות הן אחת הדרכים הקלות ביותר לגיבוי נתונים בגלל הקיבולת שלהם בנפח גבוה ועלותם הנמוכה. על ידי גיבוי על שרתים מחוץ לאתר, ניתן לאחזר ולשחזר נתונים במהירות במקרה של אסון באתר. מעבר לקלטות הגיבוי, ישנם כמובן גם פתרונות גיבוי דיגיטליים שונים.

מערכות כיבוי אש ואחסון מבוקר

כדי למנוע נזקים סביבתיים, שתי הגנות מרכזיות ליישום הן מערכות דיכוי אש כמו גם בקרות אקלים לוויסות הטמפרטורה והלחות באזורי אחסון.

ניהול מסמכים דיגיטליים ונתונים בצורה מאובטחת

באמצעות תוכנת מערכת לניהול מסמכים (DMS) ניתן להגדיר אמצעי אבטחה רבים הכוללים בקרות גישה פרטניות לכל משתמש, מערכות הצפנה וחומת אש, ושרתי גיבוי מרכזיים ללא חיבור לאינטרנט במקרה של הפרת נתונים.

לסיכום

בכל מה שקשור למערכות המחשוב בארגון, לא תמיד ניתן להימנע מקריסת מערכות ואיבוד חומר יקר ערך. זאת הסיבה שעל כל ארגון לדאוג לתכנית התאוששות מאסון, יחד עם אמצעים חיוניים למזעור נזקים פוטנציאליים, החזרת הפעילות לשגרה במהירות והכי חשוב מניעת האסון מלכתחילה.

התשתית שלך עם הטאצ' שלנו – זה בפשטות, הסיפור של סינופיה טכנולוגיות.

גלילה לראש העמוד