איציק שמאי הכהן

איציק שמאי הכהן

מנכ"ל משותף בסינופה

הגורם האנושי

במהלך השנה האחרונה, פושעי הסייבר הגדילו את כמות המתקפות שלהם. במקום לתקוף מערכות או תשתיות מחשוב, הפושעים מעדיפים להתמקד בגורם האנושי דרך טקטיקות חדשות – סקרנות ואמון אשר גורמים לאנשים ללחוץ, להוריד, להתקין, להעביר כספים מה שעשוי להוביל לנזקים חסרי תקדים.

השפעה על הגורם האנושי

התקיפות מתבצעות ברמת המקרו דרך מסעות פרסום מאסיביים ברשתות החברתיות, ואילו ברמת המיקרו, מתקפות ממוקדות דרך הונאות בדואר האלקטרוני. גם במתקפות על פלטפורמות מבוססות ענן הם מסתמכים על טעות אנושית וחוסר זהירות אשר תעזור להם להסתנן למערכות של הארגון ובכך תעקל על הונאה והגניבה.
בין אם הם רחבים או ממוקדים; בין אם מועברים באמצעות דואר אלקטרוני, מדיה חברתית, אתר אינטרנט, אפליקציית ענן או בדרכים אחרות ; בין אם הם מונעים מרווח כספי או אינטרסים לאומיים, הטקטיקות החברתיות עובדות פעם אחר פעם. קורבנות לוחצים על לינקים זדוניים, מורידים קבצים לא בטוחים, מתקינים תוכנות זדוניות, מעבירים כספים וחושפים מידע רגיש אשר גורמים לנזקים עצומים.

פתרון Proofpoint להגנה על הגורם האנושי

חברת Proofpoint מגנה על הנכסים הכי גדולים של החברה – האנשים שלה. עם חבילות מבוססות ענן, היא מסייעת למגוון חברות ברחבי העולם להפסיק איומים ממוקדים, להגן על הנתונים שלהם ולהפוך את המשתמשים ליותר חכמים במקרה של מתקפות סייבר.