גלישה בטוחה לעסקים

איציק שמאי הכהן

איציק שמאי הכהן

מנכ"ל משותף בסינופה

פתרונות גלישה בטוחה לעסקים במרחב הדיגיטלי

מיליארדי אנשים משתמשים באינטרנט בכל יום תוך ידיעה שחיוני לשמור על הביטחון בזמן השימוש. יש להקפיד תמיד לאמת את האתרים שבהם אתה מבקר באינטרנט. עד לפני כשני עשורים בערך, פרצת האבטחה העיקרית בארגונים נחשבה הגורם האנושי.

למעשה, גם כיום הגורם האנושי "מככב" בראש רשימת הסכנות והסיכונים הנוגעים לאבטחת המידע הארגוני, אולם, כיום, למרבה הצער, על רקע ההתפתחויות הטכנולוגיות, יש בידיו הרבה יותר כלים שעלולים להזיק לארגון ולמידע הרגיש שלו, בין אם במזיד ובין אם בשוגג.

רשת האינטרנט, על כל שלל אפשרויותיה המגוונות, כמובן, היא זו שתופסת את המקום הראשון ברשימה.

כמות מסוימת של מידע (כגון כתובת ה- IP ושם הדומיין) נשלחת אוטומטית כשמבצעים התחברות לרשת, אתרי אינטרנט עוקבים כל הזמן אחר הדפים בהם מבקר הגולש, ויכולים להתביית בקלות על קבצים, סיסמאות ולשתול וירוסים בשרת המרכזי.

אין זה משנה אם המדובר על גלישה ברשת (והדבקת כל רשת המחשבים העסקית בווירוס שהורד מאתר מפוקפק) או שהמדובר במשתמש שאינו מודע לצורך בקיום גלישה בטוחה ומודעת ופתח מייל המכיל וירוס – כך או אחרת, התוצאה, עבור הארגון היא זהה – בעיית אבטחה חמורה.

פתרון לגלישה בטוחה מבית Proofpoint

כלי הגלישה הבטוחה מבית Proofpoint יאפשר למשתמשים לגשת לאתר, דוא"ל ארגוני ואף אישי בבטחה וזאת ע"י בידוד הדפדפן מכל פגע בצורה ייחודית.

גלישה בטוחה לעסקים – סוגרים את כל הפרצות האפשריות

בארגונים רבים, המשתמשים אינם אנשים המודעים לסכנות הרבות האורבות ברשת, וכשהם רואים קישור במייל, הם יקליקו עליו מבלי להסס שנייה, או להעביר את ההחלטה דרך מסננת ההיגיון שלהם.

עבורם, לרוב, הסברה בנוגע לחוקי גלישה בטוחה נידונה לכישלון.

במקומה, בארגונים כאלה, יומלץ להתקין אמצעים יעילים שונים שיסננו את האיומים ויטפלו בהם הרבה לפני שהם מגיעים אל המשתמש (מסננים נוקשים לתיבת המייל, אנטי וירוס ברמת השרת וכד').

גם בארגונים בהם לכאורה, מדובר באנשים המודעים לסכנות, גלישה בטוחה מהווה אתגר לא מבוטל.

וכראיה לכך, נוכל להביא את הווירוס שרץ לאחרונה במסנג'ר של הפייסבוק והדביק מיליוני משתמשים ברחבי העולם, שכל "חטאם" היה זה שרצו לראות את הסרטון של מי "שנראה בדיוק כמותם"…

האם ניתן לבטוח בזהירותם של המשתמשים?

כן בהחלט, ניתן לסמוך על זהירות של משתמשים, אבל (וכאן מגיע א ב ל עצום) לא כאמצעי בודד ויחיד להגנת הרשת הארגונית.

גם הגולשים הזהירים ביותר, עלולים להקליק בהיסח הדעת על קישור מזיק, לאשר הורדת קובץ בעייתי, או כל מוטציה אחרת שתעלה על מוחם הקודח של ההאקרים והמזיקים העוינים למיניהם.

גלישה בטוחה, אמנם, מתחילה בהעלאת המודעות לסכנות, אבל אסור לה להיעצר שם!

גלילה לראש העמוד