דבר הויקיפדיה: "מתודולוגיה הנה כלל העקרונות, שיטות הפעולה, החוקים וההנחות, אשרה עיסוק בדיסציפלינה מסוימת מבוסס עליהם ומונחה על-פיהם. מתודולוגיה עשויה לכלול לא יותר מאשר אוסף פשוט של שיטות ונהלים, או לכלול גם את הרציונל, הגישה הפילוסופית וראיית העולם אשר מעצבת ומנחה אותה."

ראיית העולם המנחה אותנו בסינופיה טכנולוגיות, היא כי תהליך סדור ושיטתי הוא המפתח לקבלת החלטות יעילה ומדויקת. זאת, בעיקר בסביבה טכנולוגית דינמית, עתירת מוצרים ופתרונות, אשר מספקת יותר מדרך אחת להגעה למטרה.

במהלך השנים פיתחנו שיטות ונהלי עבודה, אשר הובילו אותנו למתודולוגיה יעילה אשר הוכחה כמצליחה. לשיטתנו, ה-IT הוא מסע שמתפתח מהצרכים העסקיים של הארגון ומשרת אותם, לעולם לא ההיפך.

מתודולוגיית Sinopia 5ive כוללת חמישה שלבים, כאשר כל שלב מתבצע במלואו ומכין את הבסיס לשלב הבא. ביצוע מיטבי של כל שלב, מוסיף ערך וממנף את השלב הבא, עד להשלמת התהליך באופן יעיל, בהתאם למשאבי זמן וכסף שהוגדרו. הערך המוסף ביישום Sinopia 5ive, בא לידי ביטוי בכך שהחיבור של כל רובד  בפתרון מקדם את הארגון לתמונת מצב ברורה יותר  כבר בתחילת התהליך, בלי הפתעות כשמגיעים לתוצר הסופי .

null

לימוד

בסינופיה אנו מאמינים שלימוד סביבת ה- IT של הלקוח היא תנאי מקדים והכרחי לפני שמגיעים למסקנות. לכן, אנו משקיעים מאמץ כדי לחקור את הסביבה הקיימת, מרמת התשתית דרך היישום ועד למשתמש,כדי להכיר את מערכת המידע הנתונה.
null

ניתוח

בסיום תהליך הלימוד והמידע שאספנו, אנו מבצעים אנליזה שמטרתה לאתר "צווארי בקבוק", כשלים וסיכונים קיימים או פוטנציאליים. בנוסף, מגדירים את התשתית הקיימת שנרצה לשלב כחלק מהפתרון.
null

תכנון

בשלב זה אנו משלבים בין הדרישות העסקיות לבין המסקנות שנאספו בשלב הניתוח, כדי לתכנן את הפתרון המתאים ביותר ללקוח. זאת, תוך התחשבות בשיקולי תקציב, זמינות, פוטנציאל התרחבות עתידית, הבטחת זמינות המידע ואבטחתו. בשלב זה, מקבל הלקוח תמונת מצב סופית, אשר תשקף במדויק את הפרויקט בסיומו.
null

יישום

מימוש התכניות הופך למעשי. אנו מקימים את סביבת ה- IT לצד המערכת הקיימת ומבצעים מעבר לתשתית החדשה באופן מבוקר ובמינימום הפרעות להתנהלות העסקית בארגון.
null

ניהול ובקרה

ניהול ובקרת סביבת ה- IT הנה קריטית לצורך הבטחת רמת השירות הנדרשת מהתשתית. ניהול ובקרה יכולים להתבצע גם מרחוק וללא צורך בהעסקת אנשי המקצוע בארגון. בשלב זה, אנו עומדים לרשות הארגון, במתן שירותי ניהול ובקרה שוטפים, על ידי צוות המקצוענים של סינופיה טכנולוגיות.