אבטחת מידע בארגון

גלישה בטוחה - Secure browsing

אבטחת מידע בסינופיה

בארגון גולשים בטוח

כלי הגלישה הבטוחה מבית Proofpoint יאפשר למשתמשים לגשת לאתר, דוא"ל ארגוני ואף אישי בבטחה וזאת ע"י בידוד הדפדפן מכל פגע בצורה ייחודית. פתרון זה בא להגן על החברה מפני הורדת תוכנות זדוניות, גניבה ואובדן של נתונים רגישים.

הכלי יעזור לארגון לפתור את אתגרי האבטחה הקיימים ואף יעלה את הפרודוקטיביות והפרטיות של הארגון מפני מתקפות סייבר למיניהם. חברת סינופיה מאמינה שמדובר בכלי בעל ערך עליון אשר יכול למנוע נזקים גדולים בארגונים השונים.

"התנך לגלישה בטוחה של עובדי הארגון שלך. כל השאר עלינו"

גלישה בטוחה Secure browsing

שמירה על מידע אישי מקצועי ומוגבל

מעסיקים או לקוחות פוטנציאליים אינם צריכים לדעת את מצב היחסים האישיים שלך או את כתובת הבית שלך. הם אכן צריכים לדעת על המומחיות שלך ועל הרקע המקצועי שלך, וכיצד ליצור איתך קשר. אל תעביר מידע אישי ופרטי לזרים באופן אינדיבידואלי ואל תעביר אותו למיליוני אנשים ברשת.

שמור על הגדרות הפרטיות שלך

משווקים אוהבים לדעת הכל אודותיך, וכך גם האקרים. שניהם יכולים ללמוד רבות מהגלישה שלך ומהשימוש במדיות החברתיות. אבל אתה יכול לקחת פיקוד על המידע שלך.

לדפדפני האינטרנט וגם למערכות ההפעלה הסלולריות יש הגדרות זמינות להגנה על פרטיותך באופן מקוון. לאתרים מרכזיים כמו פייסבוק קיימות הגדרות לשיפור הפרטיות.

לעיתים קשה למצוא במכוון הגדרות אלה, מכיוון שהחברות רוצות את המידע האישי שלך לטובת הערך השיווקי שלהן. וודא שהפעלת את אמצעי ההגנה על הפרטיות.

בחברות וארגונים רבים, לא קיימת לעיתים המודעות לסכנות הרבות האורבות ברשת לגולשים, ולכן מעבר "לחינוך" העובדים ונקיטת פעולות יזומות לעדכונים שוטפים בנושא, נדרשים פתרונות גלישה בטוחה לעסקים במרחב הדיגיטלי.

תרגול גלישה בטוחה

לא הייתם בוחרים לעבור בשכונה מסוכנת ביום או בלילה – אל תבקרו בשכונות מסוכנות ברשת.

פושעי רשת משתמשים בתוכן מסעיר כמו פיתיון. הם יודעים שאנשים מתפתים לפעמים לתכנים מפוקפקים ועשויים שלא להקפיד על האבטחה בעת חיפושם אחר נושאים מסוימים.

האינטרנט מלא במלכודות שקשה לראותן, כאשר הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בלחיצה רשלנית אחת שעלולה לחשוף נתונים אישיים או להדביק את המכשיר שלך בתוכנה זדונית.

קיבלת מחשב מהעבודה?  וודא שהחיבור לאינטרנט מאובטח

כשאתה נכנס לרשת במקום ציבורי, למשל באמצעות חיבור Wi-Fi ציבורי, אין לך שליטה ישירה על האבטחה שלה. מומחי אבטחת רשת חוששים מ"נקודות קצה" – המקומות שבהם הרשת הפרטית מתחברת לעולם החיצון.

נקודת הקצה הפגיעה שלך היא חיבור האינטרנט המקומי שלך. וודא שהמכשיר שלך מאובטח וכאשר יש ספק, המתן לזמן טוב יותר (כלומר, עד שתוכל להתחבר לרשת Wi-Fi מאובטחת) לפני שתמסור מידע כמו מספר חשבון הבנק שלך.

כדי לשפר עוד יותר את בטיחות הגלישה באינטרנט, השתמש בחיבור VPN מאובטח (רשת פרטית וירטואלית). VPN מאפשר לך לקבל חיבור מאובטח בין המכשיר שלך לשרת אינטרנט, כך שאיש אינו יכול לגשת לנתונים שלך.

היה זהיר במה שאתה מוריד

המטרה העיקרית של פושעי הרשת היא להערים אותך לטובת הורדת תוכנות זדוניות – תוכנות או אפליקציות הנושאות תוכנה זדונית אשר מנסות לגנוב מידע, או להזיק למחשב או לטלפון שלך.

תוכנה זדונית זו יכולה להיות מחופשת לאפליקציה: מאפליקציה סתמית ועד משחק פופולרי. לא להוריד אפליקציות שנראות חשודות או מגיעות מאתר שאתה לא סומך עליו.

בחר סיסמאות חזקות

סיסמאות הן אחת מנקודות התורפה הגדולות ביותר בכל מבנה האבטחה באינטרנט. הבעיה עם סיסמאות היא שאנשים נוטים לבחור בקלות כדי לזכור אותם (כמו "סיסמה" ו- "123456"), שקלות לניחוש גם לגנבי הסייבר.

תוכנת ניהול סיסמאות יכולה לעזור לך לנהל מספר סיסמאות כך שלא תשכח אותן. סיסמא חזקה היא סיסמא ייחודית ומורכבת – לפחות 15 תווים באורך מעורב אותיות, מספרים ותווים מיוחדים.

בצע רכישות מקוונות מאתרים מאובטחים

בכל פעם שאתה מבצע רכישה באופן מקוון, עליך לספק פרטי כרטיסי אשראי או חשבון בנק – וזה בדיוק מה שפושעי הרשת מחפשים.

דאג לספק מידע רק לאתרים המספקים חיבורים מאובטחים ומוצפנים שניתן לזהותם על ידי חיפוש כתובת שמתחילה ב- https: (ה- S מגדיר אתר מאובטח) ולא פשוט http, או סימון על ידי סמל מנעול לצד שורת הכתובת.

שמור את תוכנית האנטי-וירוס מעודכנת

תוכנת האנטי וירוס אינה יכולה להגן מפני כל איום, אך היא תגלה ותסיר את רוב התוכנות הזדוניות – אם כי עליך לוודא שהיא עדכנית. הקפד להישאר מעודכן עם עדכוני מערכת ההפעלה שלך ועדכוני היישומים שבהם אתה משתמש. הם מספקים שכבת אבטחה חיונית.

אז מה למדנו על גלישה בטוחה?

מיליארדי אנשים משתמשים באינטרנט בכל יום תוך ידיעה שחיוני לשמור על הביטחון בזמן השימוש. יש להקפיד תמיד לאמת את האתרים שבהם אתה מבקר באינטרנט.

כמות מסוימת של מידע (כגון כתובת ה- IP שלך ושם הדומיין) נשלחת אוטומטית כשאתה מתחבר. אתרי אינטרנט יכולים גם לעקוב אחר הדפים בהם אתה מבקר, לקבוע את גרסת הדפדפן ומערכת ההפעלה שלך ואפילו להתביית על קבצים וסיסמאות.

אז מצד אחד, יישום זה מפשט לנו את פעולות היום יום, אך … האם אנו מודעים לסכנות לאחר כל לחיצה?

בדיוק כפי שבחיים האמיתיים ישנם פושעים, פושעי הרשת באינטרנט מנצלים כל הזנחה, אנושית ו/או טכנית, כדי לגנוב מידע, להפיץ וירוסים או לנקוט בכל פעולה הנדרשת לטובת האינטרסים שלהם.

עם זאת, גם אם בעת חיבור לאינטרנט אנו נחשפים לאיומים מסוג זה, גלישה בטוחה אפשרית.

איך? פשוט, להיות מודעים לסיכונים הקיימים ולהחיל שורה של המלצות פשוטות כמו אלה שאנו מציינים בהמשך.

לסיכום

בנוסף למספר היתרונות הבלתי נגמרים שפלטפורמת האינטרנט מציעה, יש לנקוט שורה של אמצעי זהירות בכדי למנוע את האיומים המסתתרים מאחורי המסך, בעיקר בארגונים המעסיקים עובדים וחושפים את רשת המחשוב של הארגון לפגיעה

הגלישה באינטרנט הפכה להיות חלק בלתי נפרד מיום העבודה והיא משמשת אותנו ליותר מהעשייה היומיומית השוטפת.

בכל רגע ובלחיצה אחת בלבד יכולים העובדים שלך לחפש מידע באתר אינטרנט שונים, לפרסם ברשתות החברתיות, לבקר באתרי מסחר, לרכוש מוצרים או אפילו לבצע פעולות בנקאיות. האם אתה באמת יודע היכן "מסתובבים" העובדים שלך במהלך יום העבודה?

חברת סינופיה מספקת פתרונות לגלישה בטוחה המבוססים על פלטפורמת PROOFPOINT, אשר מעבר לפתרונות הטכנולוגיים לגלישה בטוחה (Secure Browsing), ניתן לבנות לארגון תשתית לומדה ומודעות, לשנות את ההתנהגות של משתמשי קצה באמצעות מבחנים, אימונים ומשחקים אינטראקטיביים.

התשתית שלך עם הטאצ' שלנו – זה בפשטות, הסיפור של סינופיה טכנולוגיות.

גלילה לראש העמוד